Zasiadka 17-19 maja

Wspólnie z Pawłem i Grzeskiem zaatakowaliśmy od 17 do 19 maja na jedną  z naszych dzikich żwirek. Łowiliśmy już na tej wodzie, ale głównie w sezonie późnojesiennym oraz na wiosnę.
Teraz jednak postanowiliśmy trochę więcej czasu poświęcić tej wodzie. Jak się okazało było naprawdę warto! Już w piątek około godziny 18tej wyjąłem ładnego amurka – 10 kg. Noc natomiast przebiegła spokojnie. Dopiero około 4tej rano obudził mnie potężny odjazd. Po dość długiej walce udało mi się wyciągnąć pięknego karpia – 14,30 kg. Gdy ryba była już na brzegu, odezwał się Pawła sygnalizator. Na wędce zameldował się równie piękny ciprinus – 10 kg. Po sesji zdjęciowej obie ryby wróciły do wody. Po południu również Grzegorz doczekał się brania. Niestety hol zakończył się zerwaniem zestawu. Jednak na następny dzień udało się mu wyholować pięknego amurka. Jednak ryba nie była chętna do zdjęć i sprytnie czmychnęła z maty do wody.
Jak na wody PZW, zasiadka była bardzo udana. Każdy z nas doczekał się brania. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tym, że tak mała woda, kryje takie duże i piękne ryby. Dlatego też łowisku temu chcemy poświęcić więcej czasu. Cdn…FOTKI
Catch & Release
Tomek